Budżet Partycypacyjny 2017 – złożyłyśmy projekty.


12591883_1733388840227249_433561662_oPoznaj projekty złożone przez Stowarzyszenie „Targówek w spódnicy” w ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2017 rok. Więcej szczegółów na www.twojbudzet.um.warszawa.pl.

Dziękujemy za wszystkie inspiracje do nowych działań jak też opinie o projektach godnych kontynuacji. (rozwinęłam to zdanie – bo jak komuś się nie będzie chciało czytać całości to może pomyśleć że tylko stare rzeczy dajemy)
Złożyłyśmy więc projekty, które lubicie i znacie z poprzednich edycji, jak:
– „Podwieczorki z kulturą dla dzieci”, celem projektu jest udział małych mieszkańców naszej dzielnicy w niedzielnych popołudniowych spotkaniach z kulturą w miejscach rodzinnych spacerów. To doskonała okazja do zaszczepienia w dzieciach miłości do kultury by w przyszłości stały się świadomymi odbiorcami sztuki; To także projekt którego „pozazdrościły” nam inne dzielnice i zwróciły się do nas z pytaniem o możliwość wykorzystania pomysłu także u nich. Cieszymy się, że mogłyśmy inspirować innych.
– „Gimnastyka na świeżym powietrzu” –maj/czerwiec nordic walking; lipiec/sierpień/wrzesień – zajęcia z jogi, pilatesu, zumby, celem projektu jest integracja mieszkańców i ogólny dostęp do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

12606994_1733388846893915_462807240_n

Dzięki Wam, Na 2017 pojawiają się także do wyboru nowe propozycje, m.in.:
– „Sąsiedzkie warsztaty kulinarne, czyli pasja tworzenia smaków” – dzięki warsztatom kulinarnym uczestnicy mogą nauczyć się nowych technik gotowania, oryginalnych przepisów. Ten projekt to nie tylko nauka, ale przede wszystkim zabawa i degustacje oraz propagowanie świadomości w zakresie zdrowego odżywiania. Dodatkowym elementem warsztatów kulinarnych będzie wydanie sąsiedzkiej mini książki kulinarnej z przepisami;
– „Angielski z native speakerem dla mieszkańców”, czyli szansa zdobycia nowych umiejętności obecnie najczęściej niezbędnych w pracy zawodowej i podróżach zagranicznych. Możliwość nawiązania nowych kontaktów. Native speaker ułatwi konwersacje w języku angielskim;
– „Letnie kino plenerowe dla mieszkańców” -na terenie Targówka Fabrycznego brakuje instytucji kultury, w tym Domu Kultury, co wielokrotnie podnosili mieszkańcy, także w ramach konsultacji społecznych. Letnie kino plenerowe dla mieszkańców jest bezpłatną formą spędzania czasu z przyjaciółmi. Wpływa również na integrację mieszkańców;
– „Przyjazna poczekalnia” – Ścianki zabaw dla dzieci w poczekalni pediatrycznej przychodni przy ul. Radzymińskiej. Projekt którego pomysłodawcą jest mieszkaniec Michał Siwołowski.
– „Parking przy DK Świt” – w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, przyjeżdżających na zajęcia do domu kultury, złożyłyśmy projekt parkingu o powierzchni utwardzonej 1100 m wraz z 4 słupami oświetleniowymi.
-„Doświetlenie przejść dla pieszych na ulicy Wyszogrodzkiej” – bezpieczne dojście do Parku Bródnowskiego. Wielu mieszkańców udających się do Parku Bródnowskiego, zgłaszało nam, że jest zbyt ciemno. Reagujemy i składamy wniosek o doświetlenie 2 przejść prowadzących do parku.
– „Internet dla seniora/ Zajęcia komputerowe dla seniorów” – seniorzy z Podgrodzia zgłaszali nam, że przydałyby się w naszej dzielnicy zajęcia internetowe dla osób starszych, połączone z możliwością wypożyczenia komputera do domu, aby można było poćwiczyć.
– „Remont parkingu dla samochodów usytuowanego tuż przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 285”, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom. Rodzice dzieci uczęszczających do szkoły, zgłaszali nam potrzebę remontu parkingu.
-„Zielony mural na Targówku” – Denerwuje Was brzydkie ogrodzenie naprzeciwko Lasu Bródnowskiego, nas też  Projekt, który złożyliśmy razem z Moniką Domanowską zakłada realizację muralu edukacyjnego oraz nasadzeń pnączy na ogrodzeniu (znaczna część to prefabrykat betonowy) wzdłuż ulicy Kondratowicza na wysokości ulic Safony i Penelopy. Tytułowy zielony mural miałby składać się z trzech głównych części: edukacyjnej, dźwiękowej oraz roślinnej.

Włączcie się do publicznych dyskusji nad zgłoszonymi projektami 15.02- 06.03.2016 r.

Przypominamy, że jeszcze w tym roku, dzięki Państwa głosom w ramach II edycji BP, zrealizowane będą takie projekty dla jak: Podwieczorki z kulturą dla dzieci, Zajęcia ze sztuki walki dla kobiet, czyli samoobrona dla Pań, Gimnastyka na świeżym powietrzu. Bądźmy aktywni 