Gimnastyka na świeżym powietrzu


Jest wiele różnorodnych form rekreacji ruchowej i ciekawych sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Który Ty wybierasz? Joga, Pilates, Zumba, Nordic Walking, Sztuki Walki z elementami samoobrony? Zapraszamy na bezpłatne zajęcia, w każdą sobotę o godz. 10:00, w 5 lokalizacjach na terenie Targówka.  W trakcie zajęć są organizowane gry i zabawy dla najmłodszych.

Gimnastyka na świeżym powietrzu to projekt realizowany w ramach Budżetu partycypacyjnego w Warszawie. Zajęcia potrwają do końca września. Co miesiąc inna aktywność będzie realizowana w innej lokalizacji, tak żeby każdy mógł spróbować czegoś nowego. A jeśli ktoś chce kontynuować jeden rodzaj ćwiczeń też ma taką możliwość, sprawdzając uprzednio gdzie będą realizowane w danym miesiącu. W lipcu poziom stresu będziemy redukować na zajęciach Jogi na terenie OSiR przy ul. Blokowej 3. Na energetyczną Zumbę zapraszamy przy Szkole Podstawowej nr 58 przy ul. Mieszka I 7. Ze zwolennikami zajęć Pilates spotkamy się w Parku Bródnowskim na polanie za afrykańską Toguną. Natomiast bardzo bezpieczna forma ćwiczeń, jaką jest maszerowanie z kijkami startuje w Parku „Wiecha” przy siłowni plenerowej. A w Lesie Bródnowskim, na polanie przy placu zabaw koło Grodziska, podczas zajęć ze sztuk walki z elementami samoobrony, będziemy uczyć się zadawania ciosów i świadomego kontrolowania swojego ciała, by w przypadku sytuacji zagrożenia czuć się pewniej. Wszystkie treningi są prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Dodatkowo, za każdym razem w trakcie gimnastyki będą odbywały się oddzielne zajęcia rekreacyjne dla najmłodszych.

 

 

JOGA to staroindyjski system pracy z ciałem, oddechem i umysłem. Kształtuje piękną, smukłą sylwetkę, poprawia samopoczucie i stan zdrowia. Redukuje poziom stresu.

PILATES to zajęcia, które są znakomitym sposobem na wypracowanie prawidłowej postawy ciała oraz zdrowego, swobodnego poruszania się z zachowaniem bezpieczeństwa kręgosłupa.

ZUMBA to przede wszystkim świetna zabawa. Proste kroki taneczne, świetna kombinacja ruchów i duża dawka pozytywnej energii.

NORDIC WALKING pozytywnie wpływa na szereg mięśni – kończyn dolnych, górnych, tułowia, ramion, barków oraz brzucha. Jest to bardzo bezpieczna forma ćwiczeń, kijki zapewniają równowagę i stabilność.

SZTUKI WALKI to nauka zadawania ciosów i świadomego kontrolowania swojego ciała, by w przypadku sytuacji zagrożenia czuć się pewniej.