Mamy z Targówka, czyli sztuka macierzyństwa


Wystartowała 2 edycja projektu Mamy z Targówka, czyli sztuka macierzyństwa. Przed nami 4 spotkania z fantastycznymi trenerami. Jeśli chcesz porozmawiać o radościach i troskach macierzyństwa, poznać inne mamy zapraszamy na spotkania do Domu Kultury Świt, ŚWITlica MAL ul. Wysockiego 11.

*Rodzeństwo bez rywalizacji w duchu pozytywnej dyscypliny* – 30 stycznia

Wychować człowieka dobrego i mądrego. Czym jest Pozytywna Dyscyplina? Różne style rodzicielskie i komunikaty zachęcające.

Prowadząca: Sylwia Anderson-Hanney – prekursorka i trenerka Pozytywnej Dyscypliny w Polsce, z wykształcenia profilaktyk społeczny, coach i pedagog. Od lat współpracuje z rodzicami i dziećmi. Prywatnie spełniona żona Jamesa mama Roberta, Rosie, Leonardo i Bruna oraz macocha Niny i Kuby.

“Moc Mamy! Jak w macierzyństwie pamiętać o sobie i swoich potrzebach” – 21 listopada

Porozmawiamy o tym:
* po co właściwie warto dbać o siebie i siebie właśnie stawiać na pierwszym miejscu i czy to jest w porządku;
* co stoi nam na przeszkodzie, by dbać o siebie;
* jak mózg reaguje, gdy jest przeciążony;
* jak niezaspokojone potrzeby przekładają się na zwiększony poziom irytacji i złości;
* jak dbanie o siebie przekłada się na inne obszary życia i nasze rodziny;
* każda z uczestniczek będzie miała okazję zdefiniować swój pierwszy mały krok w dbaniu o siebie.

Prowadząca: Anna Czechowska – coach, trener, edukator Pozytywnej Dyscypliny. Pracuje między innymi z tematami takimi jak: relacje z partnerami i z dziećmi, tworzenie udanych związków, umiejętność stawania i stania po swojej stronie, budowanie wiary we własne siły, wyznaczanie granic, mówienie nie, odnajdywanie celu w życiu i uwalnianie się od tego, co nie działa. www.pozytywnadyscyplina.pl

“Zdrowa mama bez raka- zagrożenia, profilaktyka, samobadanie” – 24 października

Prowadząca: Urszula Rutkowska – położna rodzinna, specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno- położniczego. Pracuje 25 lat w zawodzie. W tym 13 lat pracy w szpitalu na oddziale ginekologii, sali porodowej oraz bloku operacyjnym. Obecnie w opiece ambulatoryjnej. Czuwa nad kobietami ciężarnymi. Prowadzi zajęcia w szkole rodzenia.

Jak elastycznie zarządzać czasem? Mamo zorganizuj swój czas.” – 19 września

Tym co najbardziej dokucza kobietom wychowującym dzieci to brak czasu, nadmiar obowiązków i zmęczenie. Przez to jesteśmy ciągle spóźnione i niestety – zmęczone. Dlatego zapraszam Cię na warsztaty, na których przyjrzysz się, jak zarządzasz swoim czasem i co zrobić, żeby działać sprawniej, a przy tym znaleźć czas dla siebie.

Prowadząca: Ewa Brzozowska certyfikowany Life & Business Coach, prowadzi sesje coachingowe indywidualne oraz grupowe. Trener rozwoju osobistego – prowadzi warsztaty dotyczące umiejętności miękkich takich jak: autoprezentacja, komunikacja, asertywność, zarządzanie czasem, emocjami, poczucie wartości, wyznaczanie celów, planowanie. www.ewabrzozowskacoach.pl

Wstęp wolny. Niespodzianki dla uczestniczek. Kącik malucha do dyspozycji mam podczas warsztatu.