Projekt WRSW | BRLN – Lorenzy Manfredi, czyli współtworzenie emocjonalnej mapy miejsc na terenie Bródna


wrsw-brlnPoster3_01_patronat (1)Jak na nowo rozpoznać miejsca ważne dla społeczności Bródna w sensie zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym? Takie rzeczy to tylko w ramach działań drugiej rezydentki programu WRSW | BRLN – Lorenzy Manfredi we współpracy partnerskiej z Fundacją Badań Przestrzeni Publicznej TU. Patronat nad wydarzeniem objęło stowarzyszenie „Targówek w spódnicy”.

WRSW | BRLN (Warszawa | Berlin) to program jedno- i dwumiesięcznych wizyt studyjnych dla artystów, kuratorów oraz badaczy miejskich z Berlina realizowany przez Fundacja Badań Przestrzeni Publicznej TU wraz ze społecznościami lokalnymi.

Spacer śladami miejsc wskazanych przez mieszkańców i opowiadanie o nich historii – to dwa sposoby mapowania przestrzeni, które pozwoliły na nowo rozpoznać miejsca ważne dla społeczności Bródna w sensie zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym. W dniu 17 sierpnia w Domu Kultury Świt tworzyliśmy emocjonalną mapę miejsc na terenie Bródna. To było popołudnie pełne pięknych historii, w ramach wyjątkowego projektu. Wskazane w opowieściach lokalizacje posłużyły do opracowania trasy spacerowej po osiedlu, która odbyła się 20 sierpnia br. Także wówczas wsłuchiwałyśmy się w kolejne wspomnienia, a na zakończenie organizatorzy przygotowali drobny poczęstunek. Mamy nadzieję, że wybrane przez uczestników spaceru lokalizacje i historie, będą inspiracją do dalszego snucia sąsiedzkich opowieści. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spaceru trasą naszych wspólnych historii.