Fitnessowa Babiliada


Fitnessowa Babiliada, czyli Targówek w spódnicy w Fit & Fun

plakat26 kwietnia br. odbyła się kolejna bezpłatna akcjaFitnessowa Babiliada, czyli Targówek w spódnicy w Fit & Fun dla kobiet, organizowana przez aktywne działaczki ze Stowarzyszenia Targówek w spódnicy: Katarzynę Górską – Manczenko, Joannę Mroczek i Iwonę Wujastyk oraz pomysłodawczynię sportowej tematyki – Jolantę Miśkiewicz. Fitnessowa Babiliada, została przygotowana z myślą o wszystkich paniach, które chciałyby pozbyć się zbędnych kilogramów przed wakacjami, poprawić swoją kondycję fizyczną lub po prostu zrobić coś dla swojego ciała i organizmu. Było to możliwe dzięki ekspertowi w tej dziedzinie – klubowi Fit&Fun – głównemu partnerowi akcji.

Panie z Targówka jak zwykle nie zawiodły i frekwencja dopisała. Na początku spotkanie rozpoczęto od indywidualnego badania składu ciała. Każda uczestniczka nie tylko poznała swoją wagę, ale także co ważniejsze dowiedziała się, jaki procent jej organizmu stanowi tkanka tłuszczowa, a jaki masa mięśniowa. Tylko dzięki analizie poszczególnych komponentów ciała można dokładnie monitorować efektywność zastosowanej diety i podejmowanej aktywności fizycznej.

Karta pomiarów została dokładnie omówiona podczas konsultacji z zakresu zdrowego żywienia oraz metody odkwaszania organizmu. Do najbardziej zakwaszających produktów, które warto ograniczyć w naszym menu należą: mięso, węglowodany (cukier, mąka, makaron), tłuszcz, kawa, herbata, a także produkty mleczne. Ich nadmiar w połączeniu ze stresem, a także siedzącym trybem życia, prowadzi do zwiększenia kwasów we krwi, co w konsekwencji oznacza ciągle zmęczenie i złe samopoczucie.

Po dawce przydatnych informacji żywieniowych i zdrowej, owocowej przekąsce ufundowanej przez Choppers Club, uczestniczki podjęły wyzwanie treningu fizycznego pod okiem profesjonalnych trenerów. Najpierw odbyły się zajęcia wzmacniająco-wyszczuplające TBC z wykorzystaniem stepów i hantli. Po chwili relaksu – na zakończenie panie wzięły udział w bardzo dynamicznych zajęciach energetycznej zumby, czyli połączenia tańca i aerobiku przy latynoskich rytmach. Nie było łatwo nadążyć za instruktorami, ale mając świadomość ile kalorii się spala, na pewno było warto.

W przerwach między intensywnymi ćwiczeniami nie mogło zabraknąć innych atrakcji i upominków. Dzięki Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Warszawa – Targówek, do wygrania były wejściówki na basen, natomiast za sprawą firmy Mary Key vouchery na zabiegi kosmetyczne. Panie mogły także bezpłatnie przetestować serię produktów do pielęgnacji dłoni, skorzystać z wiedzy konsultantek kosmetycznych. Swoim doświadczeniem i radami w zakresie doboru bielizny sportowej, dzieliła się także profesjonalna brafiterka z firmy Obsesja.

Mamy nadzieję, że atmosfera tego dnia na długo będzie dodawać uczestniczkom motywacji do dbania o siebie i prawidłową wagę. Trzymamy kciuki i do zobaczenia na kolejnych akcjach z Targówkiem w spódnicy.