Event networkingowy na Targówku


Biznes w spódnicy

Biznes w spódnicy

Biznes w spódnicy

Inspiracje do naszych działań, są w każdej z nas. To jedna z wielu mądrości życiowych, którymi podzieliły się uczestniczki ostatniego spotkania networkingowego w ramach Stołecznego Forum Przedsiębiorczości pod nazwą ,,Biznes w spódnicy”.

Spotkanie o takiej tematyce odbyło się między innymi z inicjatywy naszego stowarzyszenia. Uznałyśmy, że w ramach spotkań SFoP warto, aby kobiety przedsiębiorcze, które odniosły sukces, podzieliły się swoją inspiracją, wiedzą, pasją z paniami, które chciałyby coś zmienić w swoim życiu, które myślą o własnym biznesie

Uczestników przywitała koordynatorka SFoP Pani Marzena Walczuk oraz członkinie stowarzyszenia „Targówek w spódnicy” Joanna Mroczek, Iwona Wujastyk i Katarzyna Górska – Manczenko.

Następnie głos zabrała Pani dr Ewa Białek, autorka 26 książek, 150 artykułów, wielu programów autorskich „edukacji o sobie” i „wychowania do zdrowia”, które prowadziła od 1997 roku, początkowo poprzez Stowarzyszenie „Edukacja dla Przyszłości, a od 10 lat przez Instytut Psychosyntezy. Zajmuje się mentoringiem życiowym i zdrowotnym, oraz coachingiem (Master Life Coach/Health/transpersonal) transformacyjnym, bazując na psychosyntezie. Podczas swojej prezentacji podpowiadała uczestnikom spotkania, gdzie szukać inspiracji do swych działań, także tych biznesowych. W panelu dyskusyjnym Pani dyrektor Ewa Korzybska z Przedszkola Centrum Elfiki opowiedziała, jak wygląda droga do realizacji zawodowych marzeń. Marzenie prelegentki spełniło się, gdyż stworzona przez nią placówka rozwija się i jest doceniana przez jej wychowanków i rodziców. Pani Ewa otrzymała podziękowanie od Prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz w konkursie ,,Super żłobek”. Celem konkursu jest wyłonienie placówki, która w opinii Rodziców świadczy usługi opieki nad dzieckiem na najwyższym poziomie. Pierwszą część spotkania zakończyła Pani Katarzyna Ryfka – Cygan właścicielka firmy Ecomotive pokazując jak ważny jest internet do promocji firmy. Podpowiadała nam jak stworzyć dobrą i wzbudzającą zaufanie firmową stronę, czy właściwie zredagować opisy produktów, które chcemy sprzedać.

W drugiej części Katarzyna Syta z firmy Art-Magazyn opowiedziała nam jak łączy sztukę z biznesem, a Karin Lesiak liderka ,,Jogi śmiechu” zaprosiła uczestników na swoją sesję. ,,Śmiech jest genialny! Zatem dlaczego tak rzadko korzystamy z tego tak taniego i dostępnego lekarstwa? Śmiech jest uniwersalnym językiem!”.

Ostatnim punktem programu była pracą w grupach networkingowych (sieciowanie) pod okiem doktora Jana Dąbrowskiego z Akademii Leona Koźmińskiego.

Na koniec rozlosowano kobiece nagrody w postaci voucherów do fryzjera i kosmetyczki ufundowane przez Centrum Urody Xena z ulicy Wyspowej.

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że było ono inspiracją do tworzenia nowego biznesu i do rozwoju osobistego.

Obiecujemy, że to nie ostatnie tego rodzaju spotkanie. Mamy już kolejne pomysły.

Wiele z Pań przybyłych na spotkanie zgłosiło się do nas z propozycją projektów, które chcą stworzyć razem z nami.