Podwieczorki z kulturą dla dzieci 2015


plakat.cdr„Podwieczorki z kulturą dla dzieci” to niedzielne popołudniowe spotkania z kulturą w miejscach rodzinnych spacerów i doskonała okazja do zaszczepienia w dzieciach miłości do sztuki by w przyszłości stały się jej świadomymi odbiorcami.

Od 14 czerwca do 20 września w u Bródnowskim odbyło się 14 bezpłatnych spotkań artystycznych. Projekt realizowała Agencja Artystyczna BAJLANDIA, która tworzy spektakle dla dzieci od 1997 roku, dostarczając młodemu widzowi wielu artystycznych przeżyć, wzbogacając ich wyobraźnię, kształtując wrażliwość na sztukę. Oprócz spotkań z teatrem, dzieci uczestniczyły w warsztatach bębniarskich, cyrkowych, pokazach iluzji. Gościnne oprócz Teatru Bajlandia wystąpiły: Teatr Scena, Teatr OdSkocznia, Teatr Malutki, czy Teatr Łątka z warsztatem pt. „Dotknąć teatr”.  W trakcie zajęć dzieci poznawały funkcje osób pracujących w teatrze, miały kontakt z prawdziwymi kostiumami, instrumentami muzycznymi, rekwizytami, lalkami teatralnymi i maskami. Każde wydarzenie, zgodnie z założeniem inicjatorek, było niepowtarzalną okazją do wspólnego spędzania czasu z rodziną, z dala od gier komputerowych.

Dodatkowo widząc, jak wiele pozytywnych emocji towarzyszyło “Podwieczorkom z kulturą dla dzieci” i jak chętnie zatrzymywane były radosne chwile ze sztuką w obiektywach aparatów ogłosiliśmy na naszym profilu Facebookowym konkurs fotograficzny. Wygrało zdjęcie Mai Mireckiej, które zdobyło od mieszkańców największą liczbę lajków. Drugie miejsce zajęło zdjęcie Adrianka, a trzecie fotografia najmłodszego widza. Zwycięzcy otrzymali vouchery na spektakle dziecięce do Teatru Rampa, Teatru Mazowieckiego i do Domu Kultury „Świt” oraz pacynki, dzięki którym mogli stworzyć mini teatr w domu. Pozostałych 7 uczestników otrzymało zasłużone wyróżnienia i nagrody pocieszenia. Na podwieczorkach z kulturą nie zabrakło również akcentu w postaci smacznych i zdrowych przekąsek.

Dla wszystkich fanów tego projektu mamy dobrą wiadomość, dzięki głosom mieszkańców „Podwieczorki z kulturą dla dzieci” będą kontynuowane w ramach kolejnej edycji Budżetu Partycypacyjnego w 2016.